Aydın Oto Öz Döküm


Tarihçe

User 01

Yaşar Üzek

Kurucu

Aydın Oto Öz Döküm 1980 yılında kurucusu Yaşar Üzek tarafından otomotiv sektörüne yedek parça üretimi hedeflenerek 100 m² 'lik ilk atölyesinde kum ve kokil döküm metodlarıyla üretim yapmak üzere kuruldu.

Aydın Oto Öz Döküm 1990 yılında bünyesine metal enjeksiyon döküm makinasını da katarak üretim hayatına devam etti. 1992 yılında ise kum ve kokil döküm metodları bırakıldı ve 400m2 atölyesine geçerek tamamen metal enjeksiyon döküm tekniğine yöneldi .

Sonrasında, şuanda üretim faaliyetlerine devam etmekte olduğu Nilüfer Organize Sanayi Bölgesindeki üretim tesisine geçti.

30 yıldan fazla üretim tecrübesine sahip olan Aydın Oto Öz Döküm 2014 yılında BESOB organize sanayi bölgesindeki yapım aşamasında olan 1200 m² 'lik yeni tesisine taşınmayı hedefliyor.

User 02

BESOB BURSA

BÜYÜK SANAYİ SİTESİ PROJESİ

Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) tarafından TOKİ''ye Kestel''de yaptırılacak olan ve esnaf ile meslek odalarını karşı karşıya getiren Büyük Sanayi Sitesi, yaşanan tartışmalara rağmen Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısında kabul edildi.

BESOB ve TOKİ işbirliği ile Kestel İlçesi Çataltepe ve Gözede mevkii, tapulaştırılan alanda yaptırılacak Büyük Sanayi Sitesi, Bursa esnafı ,Çatal tepe Köylüleri ile (TMMOB) karşı karşıya getirmişti. Kestel''de TOKİ tarafından yaptırılacak olan sanayi sitesine TMMOB üyeleri bu alanın tarım arazisi ve su kaynakları havzası olduğu gerekçesiyle karşı çıkmıştı. Esnaf ise buranın tarım arazisi ve su kaynakları üzerinde olmadığını belirterek, bir an önce yapılmasını istiyordu. İki grubu karşı karşıya getiren konu, bu gün mecliste görüşülerek esnafın lehine olarak kabul edildi. Daha fazla bilgi...

Haberler

Piyasalar